Dění ve městě

Jaké filmy promítne Letní kino v druhé polovině července?

Fanoušci filmu na čerstvém vzduchu a atmosféry letního kina se také v druhé polovině července dočkají promítání v lidové cenové relaci 80 Kč.
Za připomenutí stojí zítřejší promítání filmu Martina McDonagha film Sedm psychopatů, který je zřejmě vrcholem červencového programu Letního kina.
Jako celé léto začíná projekce všech filmů od 21:30.
Ve středu 17. července uvede Letní kino americký širokoúhlý film na motivy slavného románu Charlese Dickense Nadějné vyhlídky.
Francouzský širokoúhlý kriminální film 96 hodin: Odplata s Liamem Neesonem v roli bývalého agenta CIA, který čelí odplatě otce zločince, kterého zabil před dvěma lety, uvidí diváci v pondělí 22. července.
Den po té bude k vidění český film slovinského režiséra Olmo Omerzu Příliš mladá noc. Film je příběhem dvou dvanáctiletých chlapců, kteří den po silvestrovské oslavě prožívají poněkud předčasně své první zkušenosti s láskou a sexualitou.
Středa 24. července nabídne americký akční film Nepřítel pod ochranou. Správce tajné věznice CIA v Kapském městě prchá po útoku ozbrojenců s jediným vězněm, bývalým agentem CIA, který po deset let prodával informace, zabíjel kolegy a pomáhal teroristům. Na útěku musí chránit nejen svůj život, ale také život svého vězně.
Čtvrtek 25. července nabídne životopisný britský film o jedné z kontroverzních postav světové politiky, někdejší britské premiérce Margaret Thatcherové.
Natočit film o premiérce, na kterou jsou tak protichůdné názory, jistě nebylo snadné. V Česku je často vyzdvihována, zatímco v její vlastní zemi je spíše nenáviděna za zničení tamního průmyslu, nárůst chudoby, korupci či podporu diktátorských režimů, včetně jihoafrického apartheidu.
Jak se s touto výzvou vypořádali scénárista Abi Morgan a režisér Phyllida Lloyd, uvidíme také v neratovickém Letním kině ve filmu Železná lady. Na vynikající herecký výkon Meryl Streepové v hlavní roli se ale můžeme spolehnout.
Pondělí 29. července si přijdou na své příznivci nových českých filmových komedií, když Letní kino uvede komedii ze školního prostředí Probudím se včera s Jiřím Mádlem, Filipem Blažkem a Evou Josefíkovou v hlavních rolích.
Další večer bude k vidění film vycházející z televizního komediálního seriálu ze sportovního prostředí Okresní přebor. Snímek s Miroslavem Krobotem, Ondřejem Vetchým či Luďkem Sobotou nese název Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka.
Červencový program v „letňáku“ ukončí film Královský víkend. Za tímto titulem se skrývá britská filmová komedie s Billem Murrayem. Zápletka filmu je založena na střetu konzervativních mravů britské královské rodiny a mravů liberálních amerického prezidenta Franklina Delano Roosevelta, u něhož jsou král s královnou na návštěvě.

Související články

Back to top button