Dění ve městě

Historii Libiše v říjnu představí výstava pořádaná Spolkem Libiš

Výstavu Historická Libiš připravil nedávno vzniklý Spolek Libiš na 14.-16. října. Přetiskujeme pozvánku na tuto jistě zajímavou akci.

Výstava HISTORICKÁ LIBIŠ

Spolek Libiš z. s. pořádá ve dnech 14. – 15. 10. 2016 od do 18.00 hodin výstavu, která zachycuje obec Libiš v různých časových etapách ve fotodokumentech, dokumentech, pohledech, listinách a mapách.

Jedná se především o společenský život ochotníků, hasičů, sportovců, baráčníků, včelařů, zahrádkářů, rybářů, myslivců, atd. Jednoduše libišských občanů s různými zájmy.

Mimo historicky známých míst jako jsou kostely, památník a kaplička zde máme i méně známá místa jako je stará tvrz, která je zahalena tajemstvím starých chodeb.

Můžeme se pochlubit spoustou mimořádných lidí, kteří bojovali za svobodu nás všech, máme tu zpěváky, herce, skladatele i dramaturgy a výborné sportovce. Domníváme se, že Libiš má co ukázat a tak naše první výstava jistě nebude ta poslední. Na dokreslení můžeme uvést jména jako je Olga Fikotová, Hugo Kraus, rodina Štechova, Antonín Vacek, Jaroslav Šesták, Jan Maik, František Ingvort, Antonín Křtěn, Václav Tachecí a řada dalších.

Dovolili jsme si i malou výstavu starších fotoaparátů. Jsou od libišáků, kteří roky rádi fotí a nikdo ani netuší jakou technikou kdysi zachytili své první snímky, které zde můžeme prezentovat.

Rádi Vás v Libiši uvidíme s pozdravem Spolek Libiš z. s.

Související články

Back to top button