Dění ve městě

Hezký dětský karneval uspořádali místní romští fotbalisté

Hezkou akci pro děti připravil na sobotu 15. února fotbalový klub SK Roma Neratovice. Na dětský karneval v restauraci Terasa (někdejší River) dorazila padesátka dětí s doprovodem.
K tanci zcela zaplněné restauraci Terasa hráli DJ Mára a mladý DJ Ládík. Oba dýdžejové, tedy Marek Grundza a Ladislav Demeter, spolu s šéfem neratovického romského fotbalového klubu Martinem Demeterem tvořili také porotu, která měla vybrat nejlepší masky.
Porota se shodla, že všechny děti měly hezké masky, a tak ceny v podobě plyšáků a dalších hraček, které věnovali fanoušci klubu, a různých laskomin dostaly všechny zúčastněné děti.
Na karnevalu zahrála také mladá kapela Gypsyfanda, která nabídla ochutnávku na své večerní vystoupení na valentýnské diskozábavě.
Nebyla to zdaleka první kulturní či společenská akce, kterou SK Roma Neratovice uspořádal a chystá další, o kterých budeme také v Neratovinách informovat.
Postupně se tak romský fotbalový klub stává centrem, kolem kterého se točí kulturní a společenské aktivity neratovické romské komunity.
Jak však zdůrazňuje předseda klubu Martin Demeter, nejsou tyto akce výhradně pro Romy, ale vítáni jsou všichni neratovičáci.

Související články

Back to top button