Dění ve městě

Dobročinná dražba pro postiženou Adélku přinesla téměř 10 tisíc

Od 15. do 22. března probíhala skrze facebook dobročinná dražba v rámci sbírky pro vážně postiženou Adélku Krajovou z Neratovic. Čtyřletá Adélka trpí vážným poškozením mozku a vyžaduje tudíž zvláštní péči, které si jí dostává od její rodiny.
Rodina na základě státního příspěvku pořídila vůz, který nezbytně pro péči o Adélku potřebuje. Státní příspěvek ale na zakoupení vozu, který by odpovídal potřebám Adélky a požadavkům úřadů nedostačoval. Rodina si tak musela vzít úvěr, který vzhledem k nákladům spojeným s péčí o tak vážně postižené dítě nedokáže splácet, a tak se obrátila o pomoc na veřejnost.
Součástí humanitárních snah byla i dražba. Zorganizovala ji skupina maminek na facebookové stránce Sbíráme víčka. Předměty do dobročinných dražeb získaly maminky od dárců, jejichž seznam najdete zde.
Předměty v dražbě pro Adélku zakoupili (uvádíme jména facebookových profilů) Alena Hajná, Brouček Bumbálek, Eliška Sládková, Eva Třísková, Hana Burdová, Hanka Velinská, Iva Mrhalová, Iveta Soukupová, Jana Zahoranská, Janina Hejkyna, Kikina , Lenka Váchová, Lenka Wünschová, Marie Jelínková, Markéta Plocková, Markéta Přílepková, Michaela Hložková, Michala Doležalová, Milena Zlatohlávková, Mirka Najmonová, Nadja Valickova, Parinka Bánovčinová, Petaska Emmickova, Peter Gepopo, Petra Burianová, Renáta Haubertová, Simona Stašáková ,Veronika Fetterová, Veronika Randusová a Zuzana Králová.
Ti všichni zakoupením předmětů v dražbě přispěli ke snaze pomoci Adélce dohromady částkou 9 909 Kč.
Maminky aktivní v těchto humanitárních dražbách mezitím založily občanské sdružení Andělé bez křídel, které má v úmyslu jejich pořádáním podporovat postižené děti.

Související články

Back to top button