Dění ve městě

Dnes zahájí humoristická výstava v lobkovickém zámku

Humorista a karikaturista Vladimír Dvořák, další rodák z Lobkovic, předvede ukázky své práce a vystřídá tak výstavu krajinných olejomaleb paní Hany Sudové.
V pondělí 29. 7. 2013 se ve výstavních prostorách zámku v Lobkovicích otvírá nová výstava děl dalšího místního rodáka. Malíř, kreslíř, humorista a karikaturista Vladimír Dvořák předvede ukázky své práce a nabídne tak návštěvníkům pohled na zcela jiný druh umění.
K vidění bude především množství karikatur, které autor pojímá spíše jako vtipný portrét a také bude možné se pobavit u několika komixů.
Vladimír Dvořák je místním velice dobře znám, neboť svými karikaturami a kresbami na tělo ochotně baví děti a jejich rodiče na téměř všech dětských akcích. Málokdo ale ví, že tento humorista také velice dobře ovládá štětec a olejové barvy. Několik vystavených obrazů vás o tom však přesvědčí.
V září je v plánu přesunout výstavu do jiných prostor, kde bude její zahájení spojeno také s autogramiádou. Přesnou informaci vám přineseme v aktuální čas.
Na závěr je vhodné připomenout, že výstavní zámecké prostory nabízejí také velice zajímavou stálou expozici přibližující život Františka Palackého, který v Lobkovicích řadu let působil a je pohřben u místního kostelíku, a také život a zásluhy významného lobkovického rodáka Ing. Miroslava Plesingera Božinova.
Návštěva výstavy v nově opravených gotických prostorách lobkovického zámku tedy zcela určitě stojí za vidění. V případě zájmu kontaktujte manžele Růžičkovi, kteří vám velice ochotně prostory zámku zpřístupní – tel.: 604 653 977 nebo e-mail: ruzickovi.ps@volny.cz.

Související články

Back to top button