Dění ve městě

Dan Bárta s Illustratosphere oslnili neratovické hudební publikum

Velký ohlas neratovických hudební ch fanoušků sklidil včera večer Dan Bárta se svou kapelou Illustratosphere ve Společenském domě, kde společně představili hlavně svou nejnovější desku Maratonika.
Koncert proběhl ve velkém sále, kde si 250 lidí užívalo tento hudební zážitek vsedě.
Za Dana Bártu se na pódiu Velkého sálu postavila čtveřice vynikajících muzikantů. Na basu exceloval jazzový mág Robert Balzar, který divákům předvedl mimo jiné sólo na kontrabas.
Na bicí hrál obdivuhodným způsobem jeho kolega z Robert Balzar Tria Jiří Slavíček. Kytary se chopil Miroslav Chyška a za klávesy usedl Filip Jelínek.
Už od prvních tónů bylo jasné, že tento koncert nebude, jak se říká, nářez, ale citovka. Pestré spektrum vlivů od funku, jazzu, latinskoamerických či dokonce středoasijských rytmů dokázalo toto seskupení přetavit v sourodý hudební program ve vlastním originálním stylu.
Jakmile člověk na chvíli získal pocit, že jde vlastně o dokonalou improvizaci, vyplula na povrch promyšlenost každé jedné skladby.
Se čtyřmi skvělými muzikanty v zádech předváděl Dan Bárta, proč patří mezi českou pěveckou špičku. Do svých hlasivek se příliš neopíral, nýbrž si se svým hlasem často pohrával v tišších polohách, což takto dokonale dokáže málokterý zpěvák.
Nejednou se Bártův hlas prostě proměnil v pátý hudební nástroj na scéně, aby pak plynule přešel ke zpěvu textu.
Obecenstvo netajilo své nadšení a každou skladbu odměňovalo dunivým potleskem.
Příjemnou až zasněnou atmosféru koncertu dokreslovalo uvádění písní, které na rozdíl od řady jiných hudebních vystoupení působilo zcela přirozeně a vyhýbalo se typickým trapnostem, kterými někteří muzikanti hýří, když začnou mluvit.
Sympatie publika si získal i způsob, kterým Dan Bárta nabídl publiku koupi nové desky svého souboru. To se stejně jako skvělá muzika, která z prken pódia Velkého sálu zaznívala, nakonec projevilo 50 cédéčky prodanými během autogramiády po koncertě.
Kapela i se svým frontmanem působila vzhledem ke svému virtuóznímu výkonu až neuvěřitelně skromně.
Byl to skvělý hudební zážitek a každý z neratovičáků, kteří si toto vystoupení nechali ujít, si musí rvát vlasy, že si na takto kvalitní hudební událost nenašel čas.

 

Související články

Back to top button