Dění ve městě

Co všechno nabídne sobotní Drakiáda

Jak jsme již informovali, na sobotu 12. října připravilo občanské sdružení Aktivita Neratovice pro děti Drakiádu, která se uskuteční od 14:00 na poutním místě MILUJI v Neratovicích. Nyní přinášíme některé další podrobnosti.

Kolem 14. hodiny bude Drakiáda oficiálně zahájena. Děti si budou moci sami, s pomocí rodičů či našich dobrovolníků, v dračí dílně vyrobit svého vlastního draka a „trénovat“ pouštění draka.

Mezi 15. a 16. hodinou pak přijdou na řadu soutěže. Soutěžit se bude o nejhezčího vlastnoručně vyrobeného draka a o nejlépe létajícího draka. Tři vítězové v každé kategorii získají ceny v podobě vlastní karikatury od Vladimíra Dvořáka, kterou dětem nakreslí na místě, poukázky na konzumaci v nedaleké restauraci Mexikáno, pexeso Neratovic, apod.

Vítěze budou vybírat dvě odborné poroty. V umělecké porotě zasednou akademický malíř Roman Hudziec z Korycan a kreslíř a karikaturista Vladimír Dvořák z Lobkovic. Ti budou posuzovat vzhled ručně vyrobených draků.

V technické porotě, jejímž úkolem bude vybrat tři nejlépe létající draky a jejich „operátory“, zasednou zástupci ČSSD, která je jedním ze sponzorů akce. Budou jimi předsedkyně neratovické místní organizace a zastupitelka Jaroslava Soukupová spolu se starostou nedalekých Tišic a poslaneckým kandidátem Pavlem Končelem.

Kolem 16:00 pak dojde ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání cen vítězům.

Na občerstvování účastníků akce je připravena restaurace Mexikáno.

Během celé akce bude také možno si nechat si nakreslit karikaturu od Vladimíra Dvořáka, a to s 50% slevou. Karikatura ve formátu A4 bude stát 100 Kč a formát A3 vyjde na 150 Kč.

Organizátoři kromě ČSSD, Vladcomix a restaurace Mexikáno děkují také obchodu A-rybářství a poskytovateli IT služeb firmě NG-IT, díky kterým mohli nakoupit materiál na výrobu draků.

Související články

Back to top button