Dění ve městě

Blues rockový maratón na Koupáku

Přes 80 návštěvníků přijalo pozvání do hospody Na koupališti na koncert neratovických kapel Voras Band a Bad. Zatímco Bad vyrážejí na pódia už od roku 2002, Voras Band měl na koupališti své premiérové veřejné vystoupení.
Odbilo půl deváté, když čtveřice Voras Band „hrábla do strun“. Kapela se rozhodla, že nezničí ušní bubínky publika a červené kontrolky zesilovačů nechá zhasnuté. Za to zaplnila prostor hospůdky pestrou směsicí bluesových „feelingů“.
Slyšeli jsme s citem odehranou sadu písní, kterou předvedli už při své generálce v TOP kavárně před dvěma týdny, doplněnou o jednu novou skladbu z dílny Michala Prokopa.
Téměř dvouhodinové představení nepostrádalo nic z toho, co může bluesová kapela nabídnout. Mezi vyhranými matadory místní hudební scény navíc zafungovala muzikantská chemie, která prýštila z reproduktorů směrem k pohodově naladěnému publiku.
Pro mnohé z těch, kdo zaplnili prostor hospůdky, byla komorní atmosféra koncertu spíše nezvyklou zkušeností. Chytrý tah kapely, kdy vlastně vytvořili publiku příjemnou kulisu nevtíravých melodií s dynamickou rytmikou, vyšel na výbornou.
Ohlasy, které mezi přítomnými sbíral autor článku už během vystoupení samotného, to jednoznačně potvrzovaly. Odvaha kapely přinést něco trochu jiného, než na co bývají návštěvníci koncertů zvyklí, přinesla ovoce v podobě skvěle naladěného publika, které si celé dvě hodiny opravdu užilo.
Po Voras Bandu nastoupili na koupalištní stupínek Bad, kteří v čele s frontmanem Milanem Laubem odehráli více než tříhodinové vystoupení. Jejich rockově laděná hudba v sobě obsahuje vlivy klasického i jižanského rocku, stejně jako blues. Do sedmičlenné formace se vedle bicích, basy, jedné akustické a dvou elektrických kytar, vešlo také banjo, akordeon a foukací harmonika.
Vedle vlastních skladeb nám kapela ve vlastní verzi nabídla také klasické hity jako The Wall od Pink Floyd nebo Dylanovo Knocking On Heaven’s Door.
Mezi silné stránky kapely bez pochyb patří zpěv Milana Lauba, kterému dalo tentokrát dobré ozvučení vyniknout. Rockové septeto vybudilo značnou část publika k tanečnímu snažení ve svižném i plouživém tempu.
Trvání koncertu do velmi pozdních nočních hodin si ale vybralo svoji daň na početnosti a svěžesti publika v poslední části vystoupení.
Celkové hodnocení vychází výrazně kladně. Koncert dvojice místních kapel byl bezpochyby velmi příjemným kamenem do mozaiky kulturního života Neratovic.
 
Voras Band na facebooku; info@vorasband.cz; více o Voras Band v článku Nová neratovická hudební formace Voras Band vyráží na pódia ve stylu blues

BAD na bandzone

Související články

Back to top button