Dění ve městě

14 provozovatelů hracích automatů napsalo dopis zastupitelům

V souvislosti s návrhem vyhlášky o nulové toleranci vůči tvrdému hazardu, který se bude projednávat na středečním zasedání zastupitelstva města Neratovice, zaslalo celkem 14 provozovatelů výherních hracích automatů dopis zastupitelům, v němž je žádají o to, aby nulovou toleranci neschválili.
V dopise argumentují, že současný stav je vyhovující a že je výsledkem spolupráce mezi městem a místními podnikateli. Charakterizují ho tím, že je na poli veřejného pořádku v hernách klidový stav, že město má pravidelný příjem z loterijní daně a že ve městě nejsou žádné formy nelegálního hazardu.
Ztráty v důsledku zákazu hazardu by podle nich dopadly na samotné podnikatele, jejich zaměstnance a pronajímatele budov. Počet osob postižených zákazem hazardu vyčíslují na 38.
Signatáři dopisu dále varují, že v případě zákazu hazardu by se hráči přesunuli na internet, do sousedících měst nebo by využili nabídky kvízomatů anebo klubových heren.
Jaký vliv bude mít tento dopis na rozhodování zastupitelů se uvidí už tuto středu, tedy 16. prosince, na zasedání neratovického zastupitelstva, které se koná od 16:00 ve Společenském domě.

Související články

Back to top button